PTS645SM95SMTR92 LFS
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- PTS645SM95SMTR92 LFS
- 品牌:
- C&K
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Type
- Standard
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 9.50mm
- Actuator Length, Right Angle
- Actuator Orientation
- Top Actuated
- Termination Style
- Gull Wing
- Outline
- 6.00mm x 6.00mm
- Operating Force
- 160gf
- Ingress Protection
- Features
- Blue Actuator
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C